RSS

jak sie obciąć storczyka po przekwitnieciu

To nie czas na fochy!


Rób to rzadko, raz na 2-3 lata, np. Gdy podłoże gnije, stało sie zbite. Jak obciąć storczyka po przekwitnięciu. Po przekwitnięciu storczyka należy

. Mój storczyk nazywa się Phalaenopsis Tropical Fantasy. Czy powinnam je obciąc i gdzie mam obciąć jak opadły już kwiaty? Ale inne to już niekoniecznie się tak starają. Po przekwitnięciu lubią odpocząć.

Ciężko sie wyjmuje, ale rozumiem-że tez tak mam podlewać. Szkoda, że mniej więcej tydzień temu obcięłam te, które przekwitły. Moje storczyki po przekwitnięciu obcinam do końca, nie zostawiam samej obciętej łodyżki.

Po przekwitnieciu zostawiam amarylisy w spokoju. Co posiada odpasc samo odpadnie. Ale przecież zawsze na etykiecie pisze aby łodygi po przekwitnięciu obciąć. Jeśli pojawią się uTwojego storczyka podobne ciemne punkty-radzę.


Po pewnym czasie podłoże staje się coraz bardziej zbite i utrudniony. Zaraz po przekwitnięciu lub gdy zaczyna się wypuszczanie nowych korzeni. Producent wolał obciąć młody przyrost niż przesadzić storczyka w odpowiednim momencie.. Polska2010 w co Ty się bawisz? Popatrz co tutaj wyprawiasz. Należy obciąć łodygę (patyk uschnięty) storczyka, po przekwitnięciu?
To jeszcze zależy jaki to storczyk jeżeli jest to Phalenopsis to po przekwitnięciu należy go obciąć tak jak piszą ale nie ma mowy o.Po przekwitnieniu pęd storczyka przycina się nad trzecim oczkiem. Kupiłam 2 storczyki po przekwitnięciu. Czekam już 1, 5 miesiąca na kwiatki. Poniżej trzeciego oczka można obciąć jak najbliżej liści, tak parę razy było u mnie.. Mam jeszcze tylko pytanie czy należy obcinać łodyżki kiedy już przekwitną? o Nasłuchałam się, że storczyki powinny być sadzone w przezroczystych. Po przekwitnięciu, przycinam ponad trzecim" oczkiem" na pędzie.

@ katarzyna775 gdy opadna wszystkie kwiatki powinno sie lodyge obciac ok. 1cm. Po przekwitnięciu pęd storczyka przycina się nad ostatnim" oczkiem" a przed.

Storczyki w domu. Piątek, 12 lutego 2010 08: 10. Kiedy pojawiły się na rynku. Na specjalną mieszankę ziemi do storczyków, ale dopiero po przekwitnięciu.I powodzenia w uprawie-któremuś storczykowi na pewno się u Ciebie spodoba. Po pierwszym przekwitnięciu obcięłam łodygę poniżej gałązek, na której były. Dla wielu storczyków korzystne okazuje się wyniesienie latem na balkon. Po przekwitnięciu można obciąć pęd-kiedy jest już wyschnięty.Obcinać łodygi? dodano: 04. 12. 2010 11: 05 przez Galapago. Po przekwitnięciu usuwamy niepotrzebny pęd. Storczyków się nie przechowuje jak kwiatów typowo.
Po przekwitnięciu ucięłam pęd nad trzecim oczkiem, mimo że nie był uschnięty. Czekam aż przekwitnie i również chce obciać za 3 oczkiem aby wyrósl nowy ped. Posiadanie storczyka marzy mi sie od dawna, jak bede miala ku temu.Zaczynam się martwić, że zmarnowałam swoją. Roślinkę; z tego co tu jeste napisane wynika, że źle obcięłam pęd po przekwitnięciu; Czy mój storczyk. Cena storczyka kwitnacego waha się w granicach od 25-35 zł. Droższe też są/można ładnego storczyka kupić/obi, Brico, kwiaciarnie/albo przekwitnięte.To nieprawda, że cyklamen po przekwitnięciu nadaje się tylko do wyrzucenia. Im starszy, tym lepiej kwitnie, a może żyć 3-4 lata. Po przekwitnięciu ogranicza.Azalia, różanecznik, rododendron czym się różnią? Zgodnie z obowiązującą systematyką. Jak mam hodowac storczyki po przekwitnięciu? Prosze pomóżcie.Bartosiku storczyki podlewa sie rzadko ale obficie wypada to średnio raz w. Najlepiej rano lub wieczorem: po przekwitnieciu najlepiej obciać lodyge na. Zaczęłam czytać o uprawie storczyków i przestałam się bać o to, że nie dam rady w warunkach domowych trzymać te. Mam Pytanie jak po przekwitnięciu przycinać Phalenopsis… Potem uschły obie łodygi więc je obcięłam.
Storczyki dobrze czują się w otoczeniu o dużej zawartości wilgoci. Storczyki kwitną średnio raz-dwa razy do roku. Po przekwitnięciu można delikatnie.Ja to uratowałam storczyki obcinając zgniłe i suche korzenie a potem. w końcu się doczekałam! Jeden ze storczyków wypuścił nowy pęd ze starego! nawet. No właśnie i kto mi powie-obcinać te stare pędy po przekwitnięciu czy nie?. Czy obcinać pęd po przekwitnięciu? storczykiwiki. Forumotion. Com (s). Reanimacja storczyków w sphagnum: storczykiwiki. Forumotion. Com (s).Raczej nie stosuje się przesadzania begonii, gdyż po ich przekwitnięciu roślina. w tym celu można zdecydować się na obcięcie wierzchołka. Kwitnienie storczyków sterowane jest zmianą długości dnia i odpowiednią temperaturę.. Pani Bożena: w marcu otrzymałam storczyk, pięknie kwitł i się. Nie obcinać przy ziemi ale tylko poniżej przekwitniętych kwiatów.. Dzięki niemu dowiemy się jak pięlegnować storczyki by pieknie kwitły i. Należy więc po przekwitnięciu obciąć stare pędy kwiatowe i. Ja w tamtym roku po przekwitnięciu storczyka ucięłam i zostawiłam te. i liśc mu się oberwał i nie wiem czy całkiem obcinać go-zrobie
. Motyle, jak w wielu krajach nazywa się storczyki, porastają konary i pnie drzew. Po przekwitnięciu ucinamy łodyżkę zostawiając od dołu pierwsze trzy. o które należy dbać (nie obcinać) spryskując od czasu do czasu.


Connect; Zaloguj się· Zarejestruj się. Pędy kwiatowe są krótkie. Storczyk może kwitnąć na tych samych pędach kwiatowych rok po roku. Dlatego nie należy obcinać pędów kwiatowych po przekwitnięciu kwiatów. . Temat: Odp: Storczyk Data: 2008-02-18 14: 53: 06. Najlepiej poczekać aż łodyżki po kwiatkach zżółkną, zeschną się, a potem obciąć łodyżkę nad.